Centrum wiedzy

Jak podwyższyć kapitał w spółce założonej przez Internet (S-24)?


Podwyższenie kapitału zakładowego spółki można zrobić na dwa sposoby: w drodze zmiany umowy spółki (tzw. zwykły tryb wymagający udziału notariusza) lub na podstawie jej dotychczasowych postanowień (tzw. tryb uproszczony, nienotarialny). Przy czym w tym drugim przypadku treść umowy musi przewidywać maksymalną wysokość i termin podwyższenia kapitału zakładowego (art. 257 § 1 K.s.h.).

Jednak spółka z o.o., która została założona w procedurze S24, funkcjonuje w oparciu o umowę spółki, której treść ograniczona jest wzorcem umowy ? można wybierać jedynie pomiędzy wariantami uregulowań bądź uzupełnieniami poszczególnych postanowień, a we wzorcu nie przewidziano możliwości podwyższenia kapitału zakładowego bez zmiany umowy spółki.

Wprowadzenie zmian do umowy spółki z o.o. zawartej przy wykorzystaniu wzorca umowy, czyli założonej przez Internet, jest możliwe po zarejestrowaniu spółki (art. 1571 § 4 K.s.h.).  Jednak zmiana ta musi zostać wprowadzona w trybie tradycyjnym, czyli wymaga uchwały wspólników zaprotokołowanej przez notariusza i wpisu do KRS (art. 255 § 1 i 3 K.s.h.). Po rejestracji w KRS modyfikacji umowy spółki dotyczącej nienotarialnego podwyższenia kapitału zakładowego, spółka może już korzystać z tej możliwości.

Czy macie Państwo jakieś pytania dotyczące podwyższenia kapitału w spółce założonej przez internet?
Potrzebujecie pomocy w sprawie spółek z o.o., komandytowych lub akcyjnych?
Zapraszamy do kontaktu - służymy pomocą. Działamy szybko i profesjonalnie.


Kontakt

OPENEUM

ul. Monte Cassino 24
70-467 Szczecin

(+48) 91 822 81 40
(+48) 601 158 256

kontakt@openeum.pl

Napisz do nas

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź treść wiadomości

Wyślij
* - pola obowiązkowe

RABAT 50%

"ZAŁÓŻ SPÓŁKĘ TANIEJ"

 Tylko teraz! 50% RABATU na usługę kompleksowego założenia spółki!

POSPIESZ SIĘ!
Tylko do końca tygodnia.

 ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!
tel. 91 822 81 40

Dołącz do naszych fanów

Dołącz do nas